GenelSuriye DostlarıVideolar

Video – Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin yankı uyandıran konuşması…

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin yankı uyandıran konuşması:

“Bu gereksiz barış görüşmeleri zaman kaybı ve fırsat kaybıdır. Siyonistler zaman kazanarak fırsatlar elde ederken, Filistinliler Arap ve Müslümanlar olarak zaman kaybedip fırsatlar kaçırıyor. Vakit kaybından başka bir şey elde etmiyorlar. Bu rüya sürekli serap gibiydi, yanlış düşünen Filistinlilerden bazıları, düşmanlarının kendilerine bir şey vereceğini zannediyorlardı. Siyonist düşman ve Amerikalıların çağrıda bulunduğu bu yönetim Filistin halkının zoraki iradesinin ve çıkarlarının tersine hareket ediyor. Hiçbir akıllı bu yolla bir yere ulaşılamayacağını bilir. Ya Siyonistlerin istediği olacak veya savaş olacak. Bu, Filistin topraklarını işgal edenlerin bildiği tek şeydir. Filistinlilere saldıranlar kan emmekten başka bir şey bilmezler. Savaşları yakarlar, bunlar maymun ve domuzların torunlarıdır. Bunlara direnişin her çeşidiyle savaşmak gerek. Filistin topraklarına ve Filistinlilere saldıran bu cinayet kar Siyonistlere karşı Filistin’de bir direniş, Filistin’in içinde askeri bir direniş gerek. Bunlara karşı duruş sergileyerek siyasi, alışverişi keserek ekonomik, direnişçilere destek vererek direnmek gerek. Bunun Filistin’in dışında Arap ve Müslümanlar tarafından yapılması gerek. Bulundukları her yerde kuşatılmaları gerek. Arap ve Müslümanların hepsi, halk ve yönetimler olarak onlarla diyalog kurulmaması gerek. Onlara baskı yapılarak, Arap ve Müslüman hiçbir ülkede durmalarına fırsat verilmemesi gerekir. Bizim yurdumuzdan kovulmaları gerek.

Dolayısıyla bu görüşmelerin dönmemek üzere durması gerekir. Sizlerden direnişe destek vermenizi istiyorum. Filistinlilerin, bizim, Arap ve Müslümanlar, Filistinliler ve onların dışında olanlar şunu iyi bilsinler ki; Filistin topraklarının özgürleşmesinin tek yolu direnişten geçer.

Siyonistlerin Filistin toprakları üzerinde hiçbir hakkı yoktur, Siyonistlerin Filistin topraklarında yeri yoktur. 1948 de aldıkları gasptır. Şu anda yaptıkları da gasptır. Onların yeşil veya kırmızı hiçbir çizgisini tanımıyoruz. Filistin, Siyonistlerin değil Filistinlilerindir.

Bu rejime her şekilde karşı koymalıyız. Dolayısıyla bu cani rejimle, Amerikan’ın silahla desteklediği ve nükleer silaha sahip olan, hangi silahlara sahip olduğu bilinen bu rejimle her çeşit ilişkinin kesilmesi gerek. Halkların bunlarla ilişkisini kesmesi gerekir. Bu rejimle ilişkilerin normalleşmemesi gerek. Bu rejime destek veren ve mal gönderen Amerika gibi bütün ülkelerle ilişkilerin kesilmesi gerekir. Biz Filistinlilere, Filistin’in bütün topraklarını kapsayan bir devlet istiyoruz. İki devletli çözüm veya barış diyenler serap görüyor. Araplar uzun bir zamandan beri peşinde koştukları halde seraptan başka bir şey bulamadılar. Bu Siyonistlerden bir şey alamadılar. Tarihte bunlar, bulundukları her yerde ateş yakmanın ve fitne çıkarmanın dışında bir şey yapmadılar. Düşmanlık bunların doğasında var. Bunlar güçten başka bir dilden anlamazlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu