GenelSuriye Dostları

Washington, Direniş Cephesi’ni Golan’a yaklaştırmamaya çalışıyor

Arap dünyasındaki gelişmeleri takip eden İranlı uzman Hanizade, Washington’un Suriye’de casusluk üssü kurmaya ve böylece direniş cephesinin Golan Tepeleri yakınlarında ve Filistin çevresinde direniş cephesinin varlığına engel olmaya çalıştığını söyledi.

İranlı uzman Hasan Hanizade Tesnim Haber Ajansı’na verdiği röportajda; ABD’nin Suriye’deki varlığını perçinleme çabalarına işaretle, Washington’un Suriye’de casusluk üssü kurmaya ve böylece direniş cephesinin Golan Tepeleri yakınlarında ve Filistin çevresinde direniş cephesinin varlığına engel olmaya çalıştığını kaydetti.

ABD’nin Suriye’de askeri olmayan varlığını arttırmaya yönelik yeni projesine dikkat çeken İranlı uzman, ABD’nin Suriye’de askeri olmayan varlığının bu ülkenin bağımsızlığı ve güvenliğini tehlikeye soktuğu gibi, uluslararası kurallara aykırı olduğunu kaydetti.

Hanizade, Amerikalıların Suriye’deki yeni planının hedeflerine işaretle, Washington’un Suriye’de casusluk üssü kurmaya ve böylece direniş cephesinin Golan Tepeleri yakınlarında ve Filistin çevresinde direniş cephesinin varlığına engel olmaya çalıştığını, bu nedenle bu aşamanın en tehlikeli aşama sayıldığını belirtti.

Washington’un Suriye’de 6 bin sivil güç bulundurduğunu ve Suriye’de de statüyü korumaya çalıştığına dikkat çeken Arap dünyası uzmanı; gelecekte ABD’nin bölgedeki casusluk üslerini pekiştireceğini kaydetti.

Suriye hükümetinin ABD’nin Suriye’deki askeri olmayan varlığını güçlendirme çabalarına engel olacağını ifade eden Hanizade; Şam’ın BM ve diğer uluslararası örgütler nezdinde ABD aleyhinde dava açacağını söyledi.

ABD’nin daha önceki yenilgilerini telafi etmek için çapa gösterdiğini ve müdahaleci girişimlerde bulunduğunu hatırlatan İranlı uzman Hanizade; Washington’un yeni projesinin sahada başarısız olacağına vurgu yaparak, Rusya İran ve direniş cephesinin ABD’nin uzun süreliğine Suriye’de kalmasına izin vermeyeceğini, bunun için Washington’un Suriye’de askeri olmayan varlığının da uzun vadede başarısız olacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu