GenelSuriye Düşmanları

Yabancılar Suriye’ye ağır silahlar ve bombalar sokuyor

Güvenilir kaynakların bildirdiğine göre Suriye güvenlik güçlerinin, Humus şehriyle Baba Amr mahallesinin kontrolünü ele geçirmeleri ardından bölgede, Avrupa ve korsan İsrail yapımı çok miktarda ağır silahlar ve bombalar ele geçirilmiştir.

Suriye güvenlik güçlerinin Humus şehriyle Baba Amr mahallesinde silahlı teröristlere karşı düzenlediği operasyonun ardından ilginç gerçekler ortaya çıkmaya başladı.

Al-Manar televizyonunun geçtiği habere göre dün Baba Amr mahallesinde aralarında yabancıların ve Arap ülkeleri uyruklularının da bulunduğu 700 kişinin kendilerini Suriye güçlerine teslim ettiler.

Suriye stratejik araştırmalar uzmanı Selim Harba ise Al-Manar’a yaptığı açıklamada bu kişiler içinde Fars Körfezi Arap ülkeleri, Irak, Lübnan, Afganistan, Türkiye ve Fransa ülkesinden çok sayıda kişi yakalanmıştır

Suriye güvenlik güçleri silahlı teröristlerden Avrupa ve korsan İsrail yapımı bombalar ve silahlar ele geçirdi.

Bu arada tutuklanan silahlı teröristlerin üzerinden BAE, Lübnan ve korsan İsrail paraları çıkması, Suriye’de yaşanan olayların perde arkasına ışık tuttu.

Selim Harba bu operasyonda ayrıca bölgede Katar tarafından kurulan bir ofisin ele geçirildiğini ve bu ofiste faaliyet gösteren Amerikan, Fransa, Katar ve Arabistan casusluk uzmanlarının bölgedeki Suriye karşıtı faaliyetleri organize ettiklerini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı