FilistinGenel

Yahudi gazetesinin Gazze’ye yardım kampanyası ilanına tepki gösterildi

İngiltere’de yayımlanan ve dünyanın yayınını aralıksız sürdüren en eski Yahudi gazetesi olan Jewish Chronicle, Filistinlilere yardım çağrısı yapılan bir ilana yer verdiği için okuyucularından özür diledi.

BBC’nin haberine göre; Haftalık gazete, İngiltere’de 13 yardım kuruluşunun oluşturduğu Afet Acil Durum Komitesi’nin (DEC) Gazze’ye yardım kampanyası ilanına “tamamen insani bir jest” olarak yer verdiğini duyurdu. DEC, ilanda son krizde yarım milyon Gazzelinin evsiz kaldığını belirtiyor. İsrail ile Filistinliler arasında halihazırda beş günlük ateşkes uygulanıyor. İsrail “Filistinli militanların İsrail tarafına saldırılarını durdurma” bahanesiyle 8 Temmuz’da Gazze’ye büyük bir saldırı başlatmıştı.

Jewish Chronicle’ın DEC’in yardım ilanına yer vermesinden sonra Facebook’ta gazeteyi boykota çağıran bir sayfa oluşturuldu. Gazeteden özür dilemesi istendi. Daha sonra gazetenin kendi Facebook sayfasında bu ilanın Jewish Chronicle’ın “görüşlerini yansıtmadığı” belirtildi. Açıklamada, “Kararımıza öfke duyan okuyuculardan şikayetler aldık. Yol açtığımız rahatsızlık için özür dileriz” dedi. Gazete, gelecek sayısında ilana karşı çıkan okuyucuların tepkilerine yer vereceğini de belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı