FilistinGenel

Yahya Es-Sinvar Gazze’de Mısır güvenlik heyetiyle görüştü

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze Şeridi’ndeki lideri Yahya Es-Sinvar, dün akşam (31 Ocak Perşembe) Gazze kentinde Ahmed Abdülhalık başkanlığındaki Mısır güvenlik heyetiyle bir araya geldi.

Hamas’tan bir kaynak,Yahya Es-Sinvar’ın Gazze kentinin batısındaki ofisinde gerçekleşen görüşmede Mısır güvenlik heyetiyle Gazze Şeridi’nin durumunu ve Filistin sahasındaki son siyasi gelişmeleri ele aldığını bildirdi.

Mısır İstihbaratı Filistin dosyası sorumlusu Ahmed Abdülhalık başkanlığındaki güvenlik heyetinin dün ikindi saatlerinde Beyt Hanun “Erez” Kapısı’ndan geçerek Gazze’ye ulaştığını söyledi.

Mısır güvenlik heyeti 10-11 Ocak tarihlerinde de Gazze’yi ziyaret etmiş ve Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Filistinli grupların ve Fetih’in liderleriyle görüşmelerde bulunmuştu.

Bu arada, Hamas’a yakın kaynaklar Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye’nin önümüzdeki hafta Kahire’yi ziyaret etmesi için hazırlıkların sürdüğünü ifade etti.

Kaynaklar, ziyaretin tam tarihinin henüz netleşmediğini ve Heniyye’nin Kahire’de Filistin’deki son durum ile dış gezileri hakkında görüşmelerde bulunmasının beklendiğini belirtti.

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, Heniyye’nin Ocak ayında Moskova’ya yapmayı planladığı ziyaretin ertelendiğini açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu