GenelSuriye Düşmanları

Yaklaşık 100 siyonist kadın asker Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya yönelik giderek artan ihlallerine karşı uyarıda bulunarak, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’da yeni bir emrivaki oluşturmaya çalıştığını söyledi.

El-Aksa Müessesesi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, İslam ümmetini Müslümanların ilk kıblesini koruma konusunda üzerine düşen yükümlülüğü yerine getirmeye davet etti.

El-Aksa Müessesesi bu uyarıyı Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaatin ve camide nöbet tutan Filistinlilerin dün işgal ordusu kadın askerlerinden yaklaşık yüz kadarının askeri elbiseleriyle El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini söylemesi üzerine yaptı.

Görgü tanıkları, Siyonist kadın askerlerin Mescid-i Aksa’nın avlusuna girdikten sonra gruplara ayrıldıklarını ve her grubun başında Siyonistlerin inşa etmek istedikleri sözde mabed hakkında askerlere bilgi veren bir rehberin olduğunu söyledi.

Siyonist kadın askerlerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda gösteri yapar gibi askeri düzen içinde yürüdüklerine dikkat çeken görgü tanıkları, daha sonra kadın askerlerin Kubbetu’s-Sahra Mescid-i çevresinde toplanarak hatıra fotoğrafı çektirdiklerini, kahkahalarla gülerek Mescid-i Aksa’nın saygınlığına aykırı çirkin davranışlarda bulunduklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı