GenelSuriye Düşmanları

Yaklaşık 200 Yahudi yerleşimci bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Fanatik Yahudi cemaatlerinden biri “Heykelin Harabı” adını verdikleri günün yıldönümünde Kudüs’teki tarihi Me’menullah Mezarlığı’nda çadır kurmaya hazırlanırken, Yahudi yerleşimcilerden bir grup bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, bugün (14 Temmuz Pazar) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, yaklaşık 200 Yahudi yerleşimcinin sabah saatlerinden itibaren gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini açıkladı.

Mescid-i Aksa’ya bu sabah baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler arasında fanatik Yahudi Haderim cemaati üyelerinin de bulunduğu, yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda çeşitli bölgeleri gezdiği ve ayin girişiminde bulunduğu ifade edildi.

El-Aksa Müessesesi, baskın sırasında Mescid-i Aksa’nın avlusunda Filistinli cemaatten ve Mescid-i Aksa’daki ilim halkalarında öğrenzim gören öğrencilerden yüzlerce kişinin yer aldığını söyledi.

Mescid-i Aksa’da cemaatin ve ilim öğrencilerinin günün her saatinde daha yoğun bir şekilde bulunması gerektiğine dikkat çeken El-Aksa Müessesesi, cemaatin yoğunluğunun Mescid-i Aksa’nın baskınlara karşı korunmasına katkıda bulunacağını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı