GenelYemen Gerçekleri

Yemen Ensarullah lideri: İsrail Yemen’e işgal ve saldırının ortağıdır

Yemen Ensarullah harekreti lideri Seyyid Abdulmelik Bedreddin el’Husi, Yemen halkının düşmanlıklarına temasla, ”siyonist İsrail rejimi, Yemen aleyhindeki savaşta işgalciler ve canilerin ortağıdır’ dedi.

El’Husi, dün yaptığı konuşmada, ‘Yemen halkının saldırganlara karşı mücadeledeki gücünü imanından aldığını ve Yemen halkının ülkelerinin işgaline asla izin vermeyeceğini belirterek, terör rejimi İsrail başbakanı Netenyahu’nun Yemen aleyhindeki cinayetin ortağı olduğunu söyledi.

El’husi, Hizbullah ve diğer direniş hareketlerine yönelik düşmanlıkların temelinde, ABD ve İsrail’in terör rejimi İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi çabalarının bir bölümü olduğunu belirterek, bölgede her türlü işgalin İslam ümmetini hedef aldığını söyledi.

Ensarullah Hareketi lideri, “Varşova Zirvesi, Siyonist düşmanla ortaklık etmek ve onlarla ilişkileri normaleştirmek amacıyla yapıldı. İşgalcilerle ilişkileri normalleştirmek işgali meşru olarak görmek anlamına geliyor. İsrail’le diplomatik ilişki kurmak işgalcilere karşı mücadele veren ülkelere ihanettir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu