GenelYemen Gerçekleri

Yemen Ordusu ve halk direniş güçleri Suud güçlerine ağır darbe vurmaya devam ediyor

Yemen Ordusu ve halk direniş güçlerinin ülkenin güney batısında Suudi Arabistan’ın askeri bir üssüne saldırı düzenledikleri bildirildi.

Lübnan el’Ahd sitesine göre, Suudi rejiminin Yemen’e yönelik saldırılarına misillemede bulunmak amacıyla Yemen ordusu ve halk direniş güçlerinin kararlı operasyonları devam ederken, dün Arabistan’ın sınır bölgesi Zehran’da askeri üsse saldırı düzenlendiği saldırıda bir çok Suudi rejimi askerinin öldüğü ve yaralandığı, askeri teçhizatlardan bir çoğunun da hasar gördüğü bildiriliyor.

3 Yorum

 1. Admin bu nasıl iş kimse anlamıyor, siz objektif, doğru-gerçek haberleri yayınlıyorsunuz ama bu Türk medyası hiç Suud güçlerinin öldüğüne dair haberler yayınlamıyor, hep Husilerin aleyhine olan haberleri yayınlıyorlar. Bakın siz Husilerin Suud güçlerine ağır darbeler indirdiğini ve devam ettiğini belirtirken onların (yeni akit ve trt türk) yayınladığı şu habere bakın:
  *Yemen’de 20 Husi etkisiz hale getirildi
  http://www.trtturk.com/haber/yemende-20-husi-etkisiz-hale-getirildi-150366.html
  Yeni akit ve daha önce saydığımız hükümet yanlısı sahtekar haber sitelerine itibar etmiyoruz da TRT Türk medyası da mı hükümet yanlısı yoksa haber doğru da mı yayınladı?

  1. Yemen’de ölenler hep sivil halk. Ensarullahtan çok az kişi şehit olmuştur. Türkiye medyasının hepsi aynı kaynaktan besleniyorlar. Filistin-İsrail ve Hizbullah-İsrail savaşındada hep müslümanların ölülerini verdiler ama İsrail’in kayıplarını hiç vermediler. Türk medyasını takip ederken 10 kere düşünüp ondan sonra doğruluğuna karar vermek lazım. Ayette de diyor ya “münafıttan bir haber aldığınız zaman önce onun doğruluğunu araştırın” diye.

   1. Çok sağolun Admin, sizin gerçek haber siteniz olmasa herkes bunların yalanlarına inanacak. Alçaklar, demek ki sivillerin ölümünü siyasi gösteriş aracı olarak kullanıp Husilere mal etmektedirler. İsrail geçen yıl 100’den fazla kayıp vermesine rağmen bu kaybı 10’lu rakamlarda söylediler alçaklar. Kim bilir, belki de Filistinlilerin kayıplarını bile tepki çekmemek için daha az söylemişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu