GenelYemen Gerçekleri

Yemen Ulusal Diyalog Heyeti Üyesi: Bir sonraki füze Riyad yetkililerini hedef alacak

Yemen Ulusal Diyalog Heyeti Üyesi, Bir sonraki füzenin Riyad yetkililerini hedef alacağını vurguladı.
Yemen Ulusal Diyalog Heyeti Üyesi Hamit Rezzak Tesnim Habere verdiği röportajda Yemen savaşındaki son durum hakkında konuştu ve şunları söyledi: ‘Yemenlilerin Mekke’ye saldırmakla suçlanması Suudilerin karşı karşıya olduğu krizin ve başarısızlıklarının boyutunu gösteriyor. Onlar bütün yolları kullanarak bu krizden çıkmaya çalışıyor ve Suudiler çok rezil bir şekilde bu çirkin yöntemleri kullanıyor.
Mekke bizim için çok aziz ve saygı değerdir ve Mekke’nin Yemenliler tarafından hedef alındığı asılsız bir iddiadır. Suudiler bu suçlamalarıyla eğer beni kurtarmazsanız, bu savaşın ateşi herkesi tutuşturacaktır diye haykırmaktadır. Bu ahmakça bir politikadır ve İslam Dünyasında önemli ölçüde bir yankı bulmayacaktır. Çünkü herkes Suudilerin bu tip eylemlerle Yemen halkına karşı işledikleri cinayetleri örtbas etmeye çalıştığını bilmektedir.
İlk füze Hamis Maşit üssünü hedef almıştır, sonra Taif’teki diğer askeri üssü hedef almıştır ve şimdi de Cidde hava üssü hedef alınmıştır. Bir sonraki füze de kesinlikle Riyad’ı hedef alacaktır ve sonra Dubai ve belki de Duha’yı hedef alacaktır. Kesinlikle bizim kendimizi savunmaya hakkımız vardır ve bu meşru bir haktır.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı