GenelSuriye Düşmanları

Yemen’de Türkiye menşeili 3780 kaçak otomatik silah ele geçirildi

Yemen’de bir kez daha Türkiye menşeili kaçak silahlahlar ele geçirildi. Yemen Gümrük Müdürlüğü, Aden Limanı’ndaki konteynerlerde kutular içine saklanmış, yaklaşık 3 bin 780 adet otomatik silah ele geçirdiklerini açıkladı.

Yemen’de bir kez daha Türkiye menşeili kaçak islahlar ele geçirildi. Yemen’in Resmi Haber Ajansı SABA’ya açıklama yapan Gümrük Müdürü Muhammed Zumam, kaçak silahların Aden Limanı’ndaki serbest bölgede konteynerler içine gizlenmiş olduğunu söyledi.

Zumam kutular içine saklanmış Türkiye menşeili 115 adet T14 tipi otomatik silahı de basın mensuplarına gösterdi. 63 kutu daha olduğunu ve her çkutuda 60′ar silah olduğunu belirten Zumam, “Eğer hesaplarımızı doğruysa kutular içinde yaklaşık 3 bin 780 adet otomatik tüfek var” dedi.

Bir hafta önce ise, Türkiye menşeili silahları yakalayan ve soruşturan Yemenli subay, Teğmen Galib El Hasani, zehirlenerek öldürüldü. El Hasani, Türkiye’den getirilerek başkent Sana’ya götürülmek istenen 5 bin 412 adet silahı ortaya çıkarmıştı.

Yemen’de daha önce 3 kez daha Türkiye menşeili silahlar ele geçirilmiş, Yemenli milletvekilleri AKP Hükümeti ile ilişkilerin kesilmesini ve silah kaçakçılığının odağındaki Türkiye Büyükelçisi Fazlı Çorman’ın sınırdışı edilmesini istemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı