GenelSuriye Düşmanları

Yemen’deki İslami Devrimi hazmedemeyenler

Yemen’deki siyasi boşluğun doldurulması ve ülkedeki güvenlik ve istikrarın sağlanması amacıyla Ensarullah Hareketi öncülüğünde atılan bu adımlar, Amerika ve Suudi Arabistan liderliğindeki Körfez ülkelerinin tepkisine neden oldu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Yemen anayasa bildirisini darbe olarak niteledi ve meclisin feshedilmesini kınadı.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Körfez’deki bazı Arap ülkelerinin yetkilileriyle temas kurduğu ve Arap ülkelerinin Yemen’de yaşanan gelişmeler karşısında uluslar arası müdahale talep ettiği bildirildi.

BM Güvenlik Konseyi de Yemen’deki anayasa bildirisine tepki göstererek Yemenli siyasi grupların BM Özel Temsilcisi ile müzakerelere yeniden başlamaması halinde farklı seçeneklere başvuracağını açıkladı.

Aden ve Hadramut’taki Güney Yemen ayrılıkçı hareketi ile Nasıri ve Halk Partileri de Ensarullah Hareketi liderliğinde açıklanan anayasa bildirisini darbe olarak niteledi.

Bir Yorum

  1. Hasetlerinden kudursunlar Yemen halkinin iradesine kimse ipotek koyup devrimi yolundan engelleyemez kudursunlar hasedlerinden..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu