GenelSuriye Dostları

Yemen’in güneyinde Suriye ile dayanışma etkinliği düzenlendi

Tunuslu siyasi güçler, sivil toplum kuruluşları ve sosyal şahsiyetler bugün Yemen’in güneyinde düşen Taez Kentinde “Cumhurbaşkanı el-Esad’ın Yönetimi Altında Suriye’deki Reformlara Destek” sloganı altında Suriye ve halkıyla dayanışma etkinliği düzenlediler.

Taez Valilik binası önünde düzenlenen etkinliğe katılanlar yayınladıkları ortak bildiride; batı ve İsrail’in ‘bir kısım işbirlikçi Araplar ve taşeron Müslümanların yardımlarıyla’ devlet ve halk olarak Suriye’yi hedef aldıkları planları kınadıklarını belirttiler.

Katılımcılar her hangi bir bahane altında Suriye’nin içişlerine her türlü yabancı müdahaleye karşı olduklarını haykırırken, Suriye’den yana tutum sergileyen ülkeler ve halklara teşekkürlerini ifade ettiler.

Suriye ve halkını hedef alan özellikle Arap ve Müslüman başta olmak üzere tüm ülkelere protestolarını ifade eden katılımcılar; ‘Suriye’ye karşı planlarda bir kısım Arap ve Müslümanların ucuz aletlere dönüştüklerini ve bunlarının tümünün efendilerinin yanında değersiz piyonlar olduklarını’ söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı