Genel

Yurtdışındaki Suriyeliler için seçimlere kayıt süresi yoğun başvurudan dolayı uzatıldı

Yurt dışında yaşayan Suriyeli vatandaşların yoğun ilgileri ve talepleri üzerine 28-05-2014 tarihinde Suriye büyükelçiliklerinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmak için başvuru kayıtları süresi 21-05-2014 tarihine dek uzatıldı.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığında cumhurbaşkanlığı komitesi; çok sayıda vatandaşın yurtdışındaki büyükelçiliklerde hazırlanan seçmen listelerine şu ana dek kayıt yapma şansı bulamamalarıyla bu sürenin uzatılmasını talep ettiklerini, bunun üzerine komitenin de sürenin uzatılmasına karar verdiğini açıkladı.

Komite yurtdışında yaşayan ve ikamet ettikleri devletlerde oturma iznine sahip olan tüm Suriyelilerin her gün saat 08:00’dan saat 20:00’a kadar Suriye büyükelçiliklerine pasaportlarıyla başvuruda bulunup seçmen listesine kayıt yapabileceklerini ifade etti.

Yurtdışındaki vatandaşların muhtelif şekillerde seçmen listelerine kayıt yapabileceklerine dikkat çeken komite; kayıtların bulundukları devletteki Suriye büyükelçiliğinin faks numarası, elektronik yada normal posta adresleriyle de yapıldığına işaret etti. Komite bunun için kimlik bilgilerinin gönderilmesinin yeterli olduğunu kaydetti.

Komite cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayıs tarihinde yurtdışındaki Suriye büyükelçiliklerinde saat 07:00’dan akşam saat 19:00’a dek süreceğini hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu