GenelSuriye Dostları

Yusuf Rezka: Abbas’ın Ovadia Yosef için başsağlığı mesajı yayınlaması büyük hatadır

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin siyasi danışmanı Yusuf Rezka, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Araplara ve Müslümanlara düşmanlığını açıkça dile getiren Haham Ovadia Yosef’in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayınlamasının büyük bir hata olduğunu söyledi.

Mahmud Abbas, yayınladığı mesajda fanatik Yahudilerin partisi sayılan Şas Partisi kurucusu Haham Ovadia Yosef’in vefatı dolayısıyla kendisi ve Filistin halkı adına İsrail halkına ve liderlerine başsağlığı dilediğini ifade etti. Haham Yosef’in Filistinlilerin “öldürülmeleri gereken hamam böcekleri” olduğunu söylemesine rağmen Abbas, Filistinli ve Müslüman düşmanı hahamın vefatından dolayı üzüntü duyduğunu söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Rezka, Mahmud Abbas’ın Haham Ovadia Yosef’in vefatı dolayısıyla üzüntülerini dile getirip başsağlığı mesajı yayınlamasının Abbas’ın kişisel tavrı olduğunu ifade ederek, Filistinlilerin tümünün hayatı boyunca Filistinlilerin öldürülmesine teşvik eden biri için yapılan bu sıcak başsağlığı mesajını reddettiğini belirtti.

Rezka, Filistin halkıyla Filistin Yönetimi arasında kopukluk olduğunu ve Mahmud Abbas’ın Filistinli esirlerin ve şehit ailelerinin duygu ve düşüncelerini hiçbir şekilde dikkate almadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı