GenelSuriye Dostları

Yüzbinlerce İranlı’dan Irak halkına destek için “Büyük Lebbeyk Buluşması” düzenlendi

Yüz Binlerce İranlı İmam Ali Hamaney’in fetva vermesi durumunda teröristlere karşı savaşmak ve Irak’taki kendileri için mukaddes olan türbeleri korumak için cihat etmeye hazır olduklarını ilan etti.

İranlılar, Irak Şam İslam Devleti örgütüne (IŞİD) karşı Irak halkına destek ve Irak’taki mukaddes türbelere sahip çıkmak için, “Büyük Lebbeyk Buluşması” adlı gösteri düzenledi.

Başkent Tahran’daki İmam Hüseyin Meydanı’nı dolduran yüzlerce kadın ve erkek, “İmam Ali Hamaney cihat hükmü verirse vay dünya ordularının haline”, “Lebbeyk ya Hüseyin”, “ABD’ye ölüm”, “İsrail’e ölüm” şeklinde slogan attı.

“Şii türbeleri muhafızları” yazılı tişörtler giyen kalabalık, atılan sloganlarla, dini liderleri İmam Ali Hamaney’in fetva vermesi durumunda teröristlere karşı savaşmak ve Irak’taki kendileri için mukaddes olan türbeleri korumak için cihat etmeye hazır olduklarını ilan etti.

Gösteride konuşan Düzenin Yararını Teşhis Konseyi üyesi ve aynı zamanda geçen yıl Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan Said Celili, “Irak’taki çatışmaların ABD adına çalışan paralı askerlerin savaşı” olduğunu söyledi. Celili, Batı yönetimerini kast ederek, “en büyük terör eylemlerini organize edenlerin bugün terörizmle mücadele ettiklerini savunduklarını” dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu