FilistinGenel

‘Yüzyılın Anlaşması’ planı, siyonist rejimin yok oluşunun başlangıcıdır

Uluslararası Filistin İntifadasını Destekleme Konferansı daimi sekretaryalığı, ABD başkanının Filistin milletinin paklarını hiçe sayan ölçüsüz, ırkçı ve müdahaleci siyasetlerini kınayarak, ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak sunulan planın siyonist İsrail’in Filistin topraklarındaki yok oluş sürecinin başlangıcı olacağını bildirdi.

Uluslararası Filistin İntifadasını Destekleme Konferansı daimi sekretaryalığı, dün yayınladığı bildiride, Trump’ın sözkonusu planının, daha önce Amerika’nın ortaya attığı planlar gibi direnişle karşılaşacağı ve tarihin çöplüğüne atılacağına yer verildi.

Sözkonusu Trump planının bir ihanet planı olduğuna yer verilen Uluslararası Filistin İntifadasını Destekleme Konferansı daimi sekretaryalığı bildirisinde, Trump’ın planının, İslam ümmetinin birliği ve direnişin güçlenmesine vesile olacağı ve aynı zamanda Amerika’nın Batı Asya bölgesinden çekilmesini hızlandıracağının altı çizildi.

Bildiride, Trump’ın ortaya attığı planın tamamen terör rejiminin Filistin topraklarındaki işgalini meşrulaştırma ve Filistin topraklarını yok etme planı olduğuna yer verilirken, Filistin halkının cihad ve direnişle haklarını alıncaya kadar mücadeleye devam edecekleri vurgulandı.

Bilindiği gibi daha önce İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamenei, Amerikan başkanının Filistin konusundaki şeytani siyasetlerinin kesinlikle gerçekleşmeyeceğini zira Kudüs’ün her zaman Filistin’in başkenti olarak kalacağını bildirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı