FilistinGenelSuriye Dostları

Zarif: Direniş, İslam düşmanlarının zaferine mani oluyor

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Müslüman milletlerin ortaya koyduğu direnişin İslam düşmanlarını yenilgiye uğratan asıl faktör olduğunu belirtti.

İran Dışişleri Bakanı Zarif, bugün yaptığı açıklamada, aslında İslam ve İnkılap düşmanlarına diz çöktüren faktörün direniş hissi olduğunu, şehitlerin bu direnişin en güzel örneği olduğunu kaydetti.

Afganistan’da İranlı diplomat ve muhabirlerin şehadetinin 16. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen merasimde konuşan Zarif, şehitlerin direniş, değerleri ve İslam İnkılabını korumak konusunda gerçek örnek teşkil ettiğini vurguladı.

Direniş, tevekkül ve şehitlerin parlak yolunu model alarak, inişli çıkışları uluslararası diplomatik savaş yoluna adım attıklarını ifade eden Zarif, direnişin örneklerini sahip çıkmak için daha fazla çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi.

Siyonist rejim İsrail’in Gazze’ye saldırılarına da temas eden İran Dışişleri Bakanı Zarif, Siyonist canilerin bir ay boyunca çocukları katliam ettikten sonra Gazze halkının direnişi karşısında ateşkes talebinde bulunmuş olmalarının, Siyonist rejimin Filistin halkının direnişi karşısında yengiliye uğradığını gösterdiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu