Genel

Zoubi: İran ile 5 + 1 Grubu arasındaki anlaşma siyasi yöntemin savaş yöntemine karşı zaferidir

Suriye Enformasyon Bakanı Omran el Zoubi İran ile 5 + 1 Grubu arasındaki anlaşmanın; diyalog mantığı ve siyasi çalışmaların, tehdit-uyarı-meydan okuma ve savaş mantığına karşı kazandığı bir zafer teşkil ettiğini dile getirdi.

Suriye Televizyonuyla bugün canlı telefon bağlantısı yapan Zoubi; İran yönetimi ve halkının uzun bir mücadele ve çaba sonucunda dost yönetim ve halkların da desteği ile böylesi bir anlaşmaya ulaştıklarını ifade ederek bu anlaşmanın bölgede barış, istikrar ve huzurun temeli olması gerektiğini belirtti.

Anlaşmanın uluslararası güvenlik ve istikrar görüşmelerine olumlu olarak yansıyacağını vurgulayan Zoubi; bu anlaşmadan rahatsızlık duyan İsrail ve Suudi Arabistan gibi kimi oluşum ve devletlerin bulunduğuna işaret ederek bu ortak tutumun Suudi Arabistan ve İsrail arasındaki siyasi ve güvenlik koordinasyonun bir parçası olduğunu belirtti.

İran’ın nükleer enerjiyi barışçıl olmayan amaçlarla kullanmayı amaçlamadığının herkes tarafından bilindiğine dikkat çeken Zoubi; ilgili tarafların bu konuda ikna olmasından sonra diğer devlet ve oluşumlarının önemli bir etken teşkil edemeyeceğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı