Genel

Zoubi: Saldırılar er ya da geç hezimete uğratılacak

Enformasyon Bakanı Omran el-Zoubi Suriye’ye yönelik saldırıların Suriyelilerin iradesi ve direnişçi köklü tarihleri sayesinde er ya da geç hezimete uğratılacağını dile getirerek Suriyelileri ve mülklerini hedef alan komplonun ne pahasına olursa olsun vatan topraklarından defedileceğini vurguladı.

Lazkiye Kültür Merkezinde dün gazetecilerle bir toplantı düzenleyen Zoubi; Suriye’ye karşı bir araya gelen komplocuların düzenledikleri saldırılar aracılığıyla Suriyelilerin arasına fitne sokmaya çalıştıklarına işaret ederek ulusal birlik, beraberlik ve birlikte hoşgörüyle yaşamayı zedeleyecek kavram ve söylemlere yaşam alanı tanınmaması gerektiğini vurguladı.

Suriyeli gazetecilerin bu süreçte maddi manevi büyük fedakârlıklar sergilediğine dikkat çeken Zoubi; enformasyon bakanlığının kurumları ve çalışanlarıyla büyük bir teknik, idari ve insan kaynağına sahip olduğunu belirterek geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan bütün olumsuz koşullara rağmen basın çalışanlarına mesleklerini en iyi şekilde icra etmeleri için gerekli bütün kolaylıkların sağlanacağını beyan etti.

Gazetecilerin çalışmaları sırasında karşılaştıkları zorluk ve sorunları dinleyen Enformasyon Bakanı; bakanlığın bu zorluk ve sorunları çözmek için mümkün olan bütün çabayı harcadığını belirterek enformasyon kurumlarına hiçbir nifak gücünün sızmasına izin verilmemesi çağrısında bulundu.

Gazetecilerin genel olarak teknik sorunlara odaklandığı toplantıda; gazetecilerin mesleki ve ekonomik sorunlarıyla birlikte çözüm önerileri dile getirildi.

Öte yandan Lazkiye Valisi Süleyman Nasır; Batılı güçler ve işbirlikçi Arapların Suriye’ye karşı başlattığı karanlık saldırıların iğrenç bir savaş olduğuna işaret ederek bu savaşa karşı en iyi şekilde direnmek ve ayakta durmak gerektiğini dile getirdi.

Medya Kurumları ve Kadrolarını Doğru Bir Şekilde Kullanmak Gerekiyor

Diğer yandan medya alanında çalışan basın mensupları ve gazeteciler ile Tartus’ta bir araya gelen Zoubi;; gerçekte olup bitenleri kamuoyuna aktarmakla birlikte dezenformasyonla mücadeleye katkıda bulunmak için tüm medya kuruluşlarının insani ve idari tüm kadrolarını doğru bir şekilde kullanma gereğine vurgu yaptı.

El-Zoubi; tüm illerde yerel medya alanında çalışanların harcadıkları büyük çabaya dikkat çekti. Suriye’nin özellikle medyada olmak üzere oldukça olumusuz yansımaları olan hırçın bir savaşla karşı karşıya olduğunu ifade ederek, Suriye halkının; Suriye düşmanlarına geçit vermemeyi, ilke ve değerlerinden ödün vermemeyi seçtiklerini belirtti.

Bakanlığın bu süreç içinde çalışanlarının yaşam kalitesini yükselteme çabasında olduğuna işaret eden Zoubi; Tartus İlinde Medya Kompleksinin kurulması için gereken icraatları hızlandırma önemini kaydetti.

Suriye Enformasyon Bakanı Zoubi; her türlü medya araçlarına argo sözler kullanmamaları koşuluyla ulusalcı tüm muhaliflere yer verme talimatlarının verildiğini belirtirken; ulusalcı muhalifleri bu ulusalcı medya araçları aracılığı ile düşünce ve isteklerini sorumluluk ve dürüstlükle ifade etmeye çağırdı.

Diğer yandan Tartus’ta bulunan gazeteciler; çalışmaları sırasında karşılaştıkları sorunlar hakkında Bakan el-Zoubi’ye bilgi verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı