Genel

Zoubi: Suriye’de muhtelif 29 devlet ve uyruklardan teröristlerle mücadele ediyoruz

Enformasyon bakanı Omran el-Zoubi Suriyelilerin terörle mücadeleyi sürdürmekle birlikte Suriye’nin istisnasız tüm kesimlerini kapsayacak ulusal diyalog aracılığı ile ülkedeki krize siyasi çözüm bulma kararlılık ve azminde olduklarını belirtti.

Latin Amerika’dan bir basın heyeti ile bugün bir araya gelen Zoubi; Suriye’deki krizin son bulmasını istemeyen ve sürekli provokasyon yapan dış tarafların mevcut olduğuna dikkat çekti. Suriye gibi bir devletin yokluğunda Arap vatanının nasıl olacağı sorusunu ifade eden Zoubi; tarih boyunca tüm uygarlıklar arasında bir köprü teşkil eden Suriye’nin ılımlı dini medeniyeti teşkil ettiğini kaydetti.

Suriye’nin egemenlik, bağımsızlık ve onurunu savunmaktan başka seçeneği olmadığı için terörle mücadelesini sürdüreceğinin altını çizen Bakan Zoubi; Suriye’nin bölgedeki Siyonist projeye tarihi bir hizmet sunması için eşi benzeri görülmemiş bir düşmanlığa tanık olduğunu söyledi.

Zoubi; Suriye’de muhtelif 29 devlet ve uyruklardan kendilerine ‘cihatçı’ adını veren teröristlerin bulunduğuna dikkat çekerken, cihadın oldukça tehlikeli ve çirkin bir şekilde kullanıldığına işaret etti.

Suriye’de yaşanların diğer tüm Arap devletlerinde yaşananlardan farklı olduğunu belirten Zoubi; Suriye’nin ABD ve batının direktiflerine boyun eğmeyen bölgedeki tek ülke olduğunu, bu yüzden de hırçın bir savaş ve baskılara maruz kaldığını ifade etti.

Enformasyon bakanı Zoubi; gerçeklerin kamuoyuna aktarılmasında medyanın önem ve katkılarına dikkat çekerken, Suriye ve halkına karşı medya savaşına da ışık tuttu.

Kendi tarafından basın heyeti başkanı Naim Şabun; ziyaretlerinden ve saha incelemelerinden amacın gerçekleri kamuoyuna aktarmak olduğunu ifade etti.

Şabun; dünya ülkelerindeki Suriyeli gurbetçilerin etkinlik ve faaliyetlerinin aktarılması için Suriye ulusal medyasında haftalık periyodik saatlerin belirlenmesi talebinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı