FilistinGenel

Abdullahiyan: Siyonist rejim ateşkesi ihlal ederse, Direniş karşılık verecek

İran İslam cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, işgal rejimi İsrail’in ateşkesi ihlal edip, saldırılarına devam ederse, Filistin direnişinin bu rejime ağır karşılık vereceğini belirtti.
Arap ve Afrika İşlerinden Sorumlu İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Alman mevkidaşının daveti üzere gittiği Berlin’de yaptığı açıklamada, Siyonistlerin Gazze’ye saldırıp, masum insanları katletmekle stratejik bir hata yaptıklarını kaydetti.
Siyonistlerin Gazze’nin durumu ve direniş gruplarının imkanları hakkında bilgilerin çok sığ ve yanlış olduğunu gösterdiklerini ifade eden Emir Abdullahiyan, Siyonistlerin savaşı yönetmek için hızlı bir biçimde siviller ve sivil merkezlerine saldırıya geçtiğini, bunun da stratejik bir hatadan ibaret olduğunu belirtti.
Alman yetkilileriyle görüşen İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, Almanya temaslarında, Siyonist rejimin Gazze’de sivil hedefleri vurduğunu, HAMAS’tan ölenlerin sayısının hatta bir elin parmaklarını geçmediğini, bunun da Siyonist rejimin Gazze’de yaşananlar karşısında şaşkın durumuna düştüğünü gösterdiğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı