Suriye Düşmanları

Vurulan İsrail gemisi Mossad başkanına yakın birinin

Cuma gecesi Umman Denizinde saldırıya uğrayan yük gemisinin sahibi Rami Ungar’ın Mossad Başkanı Yossi Kohen’e yakın bir iş adamı olduğu açıklandı.

YDH- İsrail’in Kan adlı televizyon kanalına dayandırılan habere göre İsrail rejimi, Cuma gecesi Umman denizinde patlama sonrası hasar gören yük gemisine İran tarafından saldırı yapıldığını düşünüyor.

Kan televizyonu, bölgedeki Amerikan ordusunun da olaydan haberdar olduğunu ve durumu incelediğini bildirdi.

İngiliz şirketi “Helios Ray”a ait olan Bahama bayraklı geminin Mossad Başkanı Yossi Kohen’e yakınlığıyla bilinen Rami Ungar adlı iş adamına ait olduğunun belirtildiği habere göre patlama sonrası ölen veya yaralanan olmadı.

Hürmüz Boğazı’nın güneyinde meydana gelen patlama sonrası geminin gövdesinde iki yarık açıldığı belirtilirken patlamanın bir roketten mi yoksa bir mayından mı kaynaklandığının henüz bilinmediği ifade edildi.

Geminin saldırış sonrasında rotasını kuzeye çevirdiği ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki bir limana yanaşacağı açıklandı.

Geminin sahibi Rami Ungar, saldırının İran ile Amerika arasındaki gerilimin bir parçası olup olmadığını ya da geminin sahibinin İsrailli olmasıyla bir ilgisi olup olmadığını bilmediklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu