Genel

ABD, işgalindeki Haseke’de yeni bir askeri üs kuruyor

Bölge kaynaklarının SANA muhabirine verdikleri bilgilere göre, Amerikan işgal güçleri uluslararası yasaları ihlal etmeye devam ederek Haseke kırsalının doğusundaki Yarubiye bölgesinde yeni bir üs kurmaya başlayıp bu amaçla lojistik malzeme ve askeri teçhizat getirdiler.

Kaynaklar, Amerikan işgal güçlerinin Haseke’nin kuzeydoğusundaki el Malikiyah şehrine, Irak sınırlarına bitişik El Yarubiye kırsalındaki Tel Elu adlı noktasına nakledilmeleri için 10 asker taşıyan zırhlı araçları getirdiklerine dikkat çekti.

Kaynaklar ayrıca, Amerikan işgal güçlerinin helikopterlerini kullandığı Harab el Jir üssüne yakın Tel Elu silolarının yakınına yol hazırlama makineleri getirdiklerini ve asfaltı rehabilite ettiklerini sözlerine eklerken, bunun, petrol ve diğer Suriye zenginlikleri yağmalamak için lojistik teçhizatları tamamlama çerçevesinde geldiğine işaret etti.

ABD güçleri ve Washington destekli Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Suriye’nin El-Cezire bölgesindeki Haseke ve Deyr ez Zor vilayetlerinde bulunan petrol sahalarının çoğunu sultalarında tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu