Filistin

Aksa tugaylarından çağrı: Batı Şeria’yı İsrail’e cehenneme çevirin

Filistin’in Fetih Hareketi askeri kanadı Aksa Şüheda tugayları, komutası altındaki güçlerden Batı Şeria’yı korsan İsrail için cehenneme çevirmelerini istedi.

Fetih Hareketi askeri kanadı Aksa Şüheda tugayları Batı Şeria’nın tüm kentlerinde ve köylerinde güçlerini alarma geçirerek, bu bölgede tüm güzergahları, siyonist yerleşkeleri ve kampları hedef almalarını ve siyonistler için katlanılmaz bir cehenneme çevirmelerini istedi.

Kassam tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde de Batı Şeria halkından siyonistlerin ayak bastığı her yeri onlara cehenneme çevirmelerini istedi.

Kudüs tugayları Sözcüsü Ebu Hamza da Batı Şeria halkından siyonist düşmanlarla mücadelede çatışma alanlarını genişletmelerini istedi.

Kudüs ve Filistin’in diğer bazı kentleri mübarek Ramazan ayından beri siyonist askerlerle Filistinlilerin arasında çatışmalara sahne oluyor. Filistin halkı eli kanlı rejimin cinayetlerini ve Kudüs’ü Yahudileştirme kumpasını protesto ediyor.

Filistin direnişi ile korsan İsrail’in arasındaki çatışmalar geçen Pazartesi günü, Tel aviv’e Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya saldırılarını durdurması için tanınan sürenin sona ermesi üzerine şiddetlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu