Suriye Düşmanları

Amerika Suriye petrolünü çalmaya devam ediyor

Amerikalı terörist askerler Suriye petrolünü taşıyan 30 tankeri çalarak Irak’a götürdü.

Suriye resmi haber ajansı SANA Perşembe günü geçtiği haberde, Amerikalı terörist askerlerin Suriye’nin Kuzeydoğusunda El Cezire bölgesindeki petrol sahasından çaldıkları petrolü askeri araçların korumasında Irak’a götürdüklerini duyurdu.

Amerikalı terörist askerler Haziran ayının ortalarında da Suriye petrolünü taşıyan 50 tankeri El Velid bölgesinde açtıkları illegal güzergahtan Irak topraklarına götürdüler.

Suriye’den bir başka habere göre, ABD terör ordusu Suriye’de askeri varlığını takviye etmek üzere Fırat’ın doğusunda yer alan El Cezire bölgesinde yeni bir üs ve Suriye’nin Kuzeydoğusunda yer alan Haseke eyaletinde askeri bir havaalanı inşa etti.

Amerika terör devleti ve müttefikleri terörle mücadele bahanesi ile illegal bir şekilde ve Şam yönetiminin izni olmaksızın Suriye topraklarında bulunuyor.

Amerika 2019 yılında da Suriye’nin Kuzeydoğusunda Suriyeli Kürt milislerin işgal ettiği petrol sahalarındaki askeri varlığını takviye etmek için Deyrizzur ve Haseke eyaletlerine askeri birlik sevk etmişti.

ABD terör ordusunun Batı Asya bölgesindeki merkezi komutanlığı Centcom terör örgütü bir süre önce açıkça Suriye petrolünü çalmak ve bu yoldan gelir elde etmek üzere Suriye topraklarında bulunduklarını itiraf etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu