AMERİKA

Amerikan İşgal Güçlerinin Doğu Bölgesinde Başlattığı Saldırganlıkta Çok Sayıda Sivil Ve Asker Şehit Düştü

Amerikan işgal güçleri bugün şafak vakti , Suriye’nin doğu bölgesinde ve Suriye-Irak sınırına yakın bir dizi yer ve kasabaya karşı bariz bir hava saldırganlığı başlattı.

Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Amerikan işgal güçlerinin bugün şafak vakti Suriye’nin doğu bölgesindeki ve Suriye-Irak sınırına yakın bir dizi yer ve kasabaya bariz bir hava saldırganlığı başlattığını belirtirken, bu da çok sayıda sivil ve askerin şehit düşmesine, bazılarının yaralanmasına, kamu ve özel mülkte ciddi hasara yol açmasına neden olduğuna işaret etti.

Bakanlık açıklamasında, Suriye’nin doğusunda Amerikan saldırılarının hedef aldığı bölgenin, Suriye Arap Ordusu’nun terör örgütü IŞİD’in kalıntılarıyla mücadele ettiği bölgeyle aynı olduğunu ifade ederek, bu, ABD ve askeri güçlerinin bu örgüte dahil olduğunu ve onunla ittifak kurduğunu ve onu hem Suriye’de hem de Irak’ta her türlü kirli yola başvurarak bir saha kolu olarak yeniden canlandırmaya çalıştığına dikkat çekti.

Savunma Bakanlığı açıklamasında ayrıca, Amerikan işgal güçlerinin bugün şafak vakti yaptığı saldırganlığın, Suriye Arap Ordusu ve müttefiklerinin terörle mücadele alanındaki kabiliyetini zayıflatma girişiminden başka hiçbir gerekçesi yoktur” diyerek, “Fakat geçtiğimiz yıllarda çeşitli terör örgütlerini yenilgiye uğratmayı başaran ordu, sponsorları bu hedefi ne kadar engellemeye çalışsa da, Suriye topraklarını ve halkını savunmaya ve tüm örgütleri vurma konusundaki kararlılığı ve ilkesiyle devam edecektir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu