GenelSuriye Düşmanları

Arabistan kralı ABD’den Suriye’ye askeri müdahale isteğinde bulundu

Filistinli haber kaynakları Suudi Arabistan kralının Amerika başkanı Obama’dan Suriye’ye askeri müdahale isteğinde bulunduğunu ifşa etti.

Filistin basınından haftalık Elmenar dergisi dün Suudi Arabistan kralı Abdullah bin Abdülaziz’in Amerika başkanı Obama’ya yazdığı mektubu ifşa ederek, söz konusu mektupta Amerika’nın Suriye’ye askeri müdahalede bulunarak tüm kamu kuruluş merkezlerin tahrip edilip ordusunun parçalanması durumunda bütün saldırı masraflarını karşılamanın yanısıra dünya piyasalarında petrol fiyatlarının yükselmesini engelleyeceği garantisi verdiğini belirtti.

Habere göre Riyad ve Washington Suriye halkı ve hükümetinin tüm komplo, ekonomi ve askeri baskılara rağmen direnişi sürdürdükleri bir dönemde halkçı Beşar Esad yönetimini devirmeye çalışıyorlar.

Bilindiği gibi Suriye’de terörist gruplar Mart 2011’den itibaren Türkiye, Katar, Suudi Arabistan, Amerika ve Siyonist rejimin desteği ile huzursuzluklar çıkartarak, sivil halkı ve güvenlik güçlerini katlederek, Şam yönetimini söz konusu şiddet olaylarından sorumlu gösterip yabancı müdahaleye ortam oluşturuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı