GenelÖne Çıkanlar

Ayetullah Said Hekim: Teröristler Irak’ta hezimete uğramışlardır

Irak’ın önde gelen taklit mercilerinden Ayetullah Hekim düşmanların Irak milleti arasında tefrika oluşturma yönündeki çabalarının hezimete uğradığını belirtti.

İRNA’nın verdiği haberde, Irak’ın önde gelen taklit mercilerinden Ayetullah Seyid Muhammed Said Hekim Salı günü İran İslami Şura Meclis başkanı Ali Laricani ile kutsal Necefi Eşref kentinde yaptığı görüşmede yaptığı açıklamada, teröristlerin Irakın siyasi ve güvenlik sürecini hedef aldıklarını ve Irak milleti arasında tefrika ve ihtilaf yaratmaya çalıştığını ancak bu konuda hezimete uğradığını belirtti.

Ayetullah Hekim sözlerinin devamında, teröristlerin Irak ve Suriye’de ilerlemelerini engelleyen en önemli etkenin ehlibeyte bağlılıktan kaynaklandığını ifade etti.

İslami Şura Meclis başkanı Ali Laricani de bu görüşmede yaptığı açıklamada, Tahranı tedirgin eden hususun bölgesel buhranlar başta olmak üzere teröristlerin Irak ve Suriye’deki terör eylemleri olduğunu belirtti.

İslami Şura Meclis başkanı Ali Laricani sözlerinin devamında, İran İslam cumhuriyetinin teröristlerle mücadelede Iraklılara yardımcı olacağını, Irak ordusu ve milletinin son aylarda teröristlerle mücadelede önemli başarılara ulaştığını ancak bu başarıların yanında Irak ve Suriye gibi krizzede ülkelerin karşı karşıya kaldıkları sorunların siyasi yollarla kalıcı olarak çözümlenmesine çalışılması zaruretine vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı