Genel

Ayetullah Sistani’den Seyyid İmam Ali Hamane’ye taziye mesajı

Irak’ın büyük taklid merci alimi Ayetullah Sistani, General Kasım Süleymani’nin şehit düşmesi nedeniyle Seyyid İmam Ali Hamaneye başsağlığı mesajı gönderdi.

Iraklı müslümanların taklit merciilerinden Ayetullah Ali Sistani, General Kasım Süleymani’nin şehit olması nedeniyle Seyyid İmam Ali Hamaneye taziye mesajı gönderdi.

Ayetullah Sistani yazılı mesajında, ‘General Kasım Süleymani’nin şehit olduğu haberini duyduğumuz için çok üzüldük. Onun Irak’taki IŞİD terörist grubuna karşı savaşta örnek rolü ve hizmetleri unutulmayacak. General Süleymani’nin yokluğu nedeniyle İran hükümeti ve halkı, özellikle ailesi ve Kirman’ın sevgili halkına başsağlığı diliyorum. General Süleymani’ye yüce Allah’tan ahirette en yüksek derecelere nail olmasını, ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum’ diye yazdı.

General Süleymani ve Irak Haşdi Şabi komutanlarından Ebu Muhendis geçtiğimiz Cuma sabahı Bağdat uluslararası havaalanından çıktıklarında Amerika tarafından hedef alınarak şehit edildiler.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Ali Hamanei, saldırı sonrası İran’da 3 gün yas ilan ederek, bu saldırının intikamının alınacağını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu