GenelSuriye Dostları

Ayetullah Tashiri: Tekfir cehalet belirtisidir!

Dünya Müslümanları ve Mustazafları İmamı İmam Hamenei’nin üst düzey danışmanı, tekfirci fetvalar verilmesinin, söz konusu fetvaların sahibinin İslam’la ilgili cehaletini gösterdiğini söyledi.

Dün el-Alem televizyonuna özel açıklamada bulunan Ayetullah Muhammed Ali Tashiri, cehalet ve taassubun, İslam düşmanlarının Müslümanlar arasında tefrika çıkarmalarına hizmet ettiğini söyledi.

Sömürü uşaklarının muhtelif mezheplerin kutsalları ve değerlerine hakarette bulunmaları konusunda uyarıda bulunan Ayetullah Tashiri, İslam ümmetini gerçeklerden uzaklaştırmak, Müslümanlara yönelik her türlü hakaret ve aşağılama, Müslümanları bir biri ile meşgul etme, direniş unsurlarının yok edilmesi gibi hususların şeytani tuzaklar olduğunu ve İslam ümmetinin yakında buna galebe çalacağını söyledi.

Bazı kişiler tarafından tekfiri fetvaların yayınlanmasına temas eden Ayetullah Tashiri, bu gibi tekfiri fetvaların tamamen İslam’a aykırı olduğunu ve fetva sahiplerinin gerçek İslam’a karşı cehaletini ortaya koyduğunu söyledi.

Ayetullah Tasihiri, İslam İnkılabının zafer yıl dönümüne de temasla bu inkılabın bir Şii inkılabı veya İran’da belli bir etniğe has inkılab olmadığını, İran’ın sınırları ile sınırlanamayacağını ve tüm dünya Müslümanlarına ait olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı