Filistin

BAE heyeti Mescid-i Aksa’dan çıkarıldı

Filistinliler, İsrail güçlerinin korumasında Mescid-i Aksa’ya giren BAE heyetini camiden çıkardı.

Filistinli Vadi Hilva Enformasyon Merkezinin Facebook sayfasında yayımlanan görüntülerde İsrail güçleri eşliğinde Aksa’ya giren Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) heyetinin, cami cemaati tarafından dışarı çıkarılması yer alıyor.
Kayıtlarda bir Filistinlinin, tartıştığı BAE heyetini normalleşme taraftarı olmakla suçladığı, kendileriyle muhatap olmadığını söylediği ve Aksa’dan derhal çıkmalarını istediği görülüyor.
Tartışmanın ardından BAE heyeti, camiyi terk etmek zorunda kalıyor.
Geçen hafta da Umman’dan geldiği belirtilen heyet, Mescid-i Aksa’yı işgalci İsrail güçleri korumasında ziyaret etmişti. Son zamanlarda bölge ülkelerinden gelen heyetlerin Aksa’yı İsrail rejimi güvenlik güçlerinin kontrolünde ziyaret etmeye çalışmaları dikkati çekiyor.

Bu arada Filistin Başbakanı Muhammed Eştiye de bu olay hakkında yaptığı açıklamada, Filistinliler için yasaklanan Mescid-i Aksa’ya bazı Arap heyetlerinin girmesinin acı verici bir olay olduğunu kaydetti.

Siyonist rejim İsrail ile BAE ve Bahreyn arasında “ilişkilerin normalleştirilmesine” yönelik anlaşmalar, 15 Eylül’de Beyaz Saray’da düzenlenen resmi törenle imzalanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu