Genel

Batı Suriye’den çekilirse her şey düzelecek

Suriye’nin Rusya Büyükelçisi Riad Haddad Ria Novosti’ye verdiği demeçte Şam’ın bölgesel ve Batılı ülkelerin Suriye topraklarında bulunan terörist gruplara finansal yardımı bırakması durumunda ülkede şiddetin duracağını ve Cenevre-2 Uluslararası Konferansı için başarıyı sağlayacak koşulların ortaya çıkacağını düşündüğünü belirtti.

Haddad açıklamalarında “Bazı örgütlerin sponsoru Fransa, bir diğerinin Katar, diğer birinin ise Türkiye, Suudi Arabistan ve diğer ülkeler. Suriye hükümeti Suriye’de şiddet ve kan dökülmesini durdurmak için komşu ülkelerin terörist grupları finanse etmemesi, paralı askerleri eğitmemesi ve silah sevkiyatının durdurulmasının yeterli olacağını belirtmektedir” ifadelerine yer verdi.

Suriye Rusya Büyükelçisi tüm bunların Cenevre-2 Konferansı’nın başarısız geçmemesi, başarı sağlanması, Suriye halkının kendi kaderlerini belirlemesi için taraflar arasında hiçbir dış müdahale olmadan diyalog gerçekleşmesi, ayrıca Suriye devlet başkanının seçimi ve Suriye halkının seçim sandıkları önünde kendi görüşlerini ifade etmeleri için gerekli olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı