GenelSuriye Dostları

Bölgedeki gelişmeler İsrail’i endişeye sürükledi

İran islami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani sömürücü güçlerin, başta Suriye olmak üzere bölgedeki direniş eksenlerini sabote etmeye çalıştıklarını belirtti.

Tahran’da Filistin Kurtuluş Halk Cephesi/Genel Komutanlık Genel Sekreteri Ahmet Cibril ile bir araya gelen Laricani; bölgedeki tüm direniş köklerini sökmek için bölgedeki bağımsız ülkeleri vurma planının uygulanmaya çalışıldığına işaret etti.

Laricani; bölgenin tanık olduğu durumlara dikkat çekerken, bu durumların Siyonist İsrail’e karşı direnişte yeni ufuklar açtığını belirtti. Laricani; bu yeni ufukların İsrail’i daimi bir endişenin içinde bıraktığını ekledi.

İran hükümetinin her zaman ve her koşulda Filistin halkının yanında yer aldığına işaret eden Laricani; İran ruhani lideri Haminei’nin Filistin davasını İslam aleminin en önemli davası haline getirdiğine dikkat çekti.

Kendi tarafından Cibril ise: Dış güçlerin Suriye’nin iç işlerine müdahale etmeye çalışmaları karşısında Suriye hükümeti ve halkının yanında olmalarıyla gerçekte Siyonizm’in bölgedeki planlarına karşı koymuş olduklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı