Suriye Düşmanları

Büyük bir ABD konvoyu Irak’tan Suriye’ye geçti

Amerikan güçlerine ait büyük bir askeri konvoyun Irak sınırını geçerek Suriye’ye giriş yaptığı bildirildi.

Lübnan’dan yayın yapan el-Meyadin televizyonuna açıklamada bulunan yerel kaynaklar, silah ve mühimmat kargoları taşıyan büyük bir Amerikan askeri konvoyunun Irak’tan Suriye’ye giriş yaptığını söyledi.

İşgalci Amerikan güçlerine ait askeri konvoya Amerikan helikopterlerinin de eşlik ettiğini belirten kaynaklar, konvoyun Amerika’nın işgali altındaki Tenef bölgesinden giriş yaptığını bildirdi.

Amerikan güçleri Suriye’nin Ürdün ve Irak sınırı yakınında bulunan Tenef bölgesini işgal ettikten sonra Suriye’nin Irak sınırını tamamen kapatmaya çalışmış; ancak Halep’in kurtarılmasından sonra Irak sınırına ilerleyen General Kasım Süleymani komutasındaki Suriye ordusu müttefikleri buna izin vermemişti.

Şeddadi kenti çevresindeki yerel kaynaklar da beş gün önce işgalci Amerikan güçlerine ait 24 kamyondan oluşan askeri konvoyun, Irak’tan Suriye’nin Şeddadi bölgesine geldiğini söyledi.

Kaynaklar, konvoyda tankerlerin yanı sıra silah ve mühimmat taşıyan kamyonların bulunduğunu belirterek bunların Rumeylan’dan Kamışlı’ya ve oradan da ilin güneyindeki yasadışı Amerikan üssüne gittiğini söyledi.

Önceki hafta da beş zırhlı aracın Amerikan güçlerinin hava desteği altında Şeddadi bölgesine gittiği bildirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu