Genel

Çaldıkları malları paylaşamayan terörist gruplar birbirleriyle savaştılar

El-Hadır bölgesinde, teröristlerin ahali ve vatandaşların mülklerine yönelik saldırı ve gasp eylemlerinde elde ettikleri çalıntıları kendi aralarında paylaşamamaktan doğan çatışma sonucunda terör grupları saflarında ölen ve yaralananlar oldu.

SANA muhabirine açıklama yapan yetkili bir kaynak, el-Hadır bölgesinde iki terör grubunun çalıntı malları paylaşamamaları üzerine aralarında çatışma çıktığını bazı teröristlerin ölü ve yaralı düştüklerini belirterek, ölen teröristler arasından Muhammed el-Asaad’ın kimliğinin belirlendiğini ifade etti.

Kaynak, Çalınan malların teröristler tarafından Halep kırsalında vatandaşların evlerine düzenledikleri baskın ve mülklerine yönelik gasp eylemleri sonucunda elde ettiklerine dikkat çekti.

Halep Kentinde ise suriye ordusu, el-Nekkarin’de Ulaştırma Müdürlüğü yakınlarında, Beni Zeyd bölgesinde el-Türkavi Bulvarı ve Golden City civarında, Bustan el-Kasr’da el-İşaret Bölgesi ve Bilet Satış Garı ve Abdülrahman el-Dahil Okulu civarında teröristlere ağır kayıplar verdirdi.

Silahlı Kuvvetlerine bağlı bir birlik Halep kırsalının Bab yolu Masaraniye ilçesinde düzenlediği başarılı operasyon sonucunda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak, suriye ordusunun düzenlediği operasyon sonucunda teröristlerin bölgede ahaliyi hedef aldıkları, taramalı silahlarla donatılmış bir kaç aracı tahrip ettiklerini belirtti.

Kaynak, suriye ordusu Halep’in güney doğusundaki Tel Şuğayb yolu üzerinde bomba düzeneği üretimi yapan bir fabrikayı tahrip ettiğini teröristlerle yaşanan çatışma sonucunda da teröristleri ölü ve yaralı olarak düşürdüklerini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu