SURİYE

Cumhurbaşkanı Esad Bakiri Kani İle Bir Araya Geldi, Görüşmede İkili İlişkiler Ve İşgal Edilen Filistin Topraklarındaki Gelişmeler Ele Alındı

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, İran Dışişleri Bakan Vekili Ali Bakiri Kani ile bir araya geldi. Görüşmede Suriye ile İran arasındaki ikili ilişkiler ve işgal edilen Filistin topraklarındaki gelişmelerin yanı sıra ortak çıkarları ilgilendiren bölgesel ve uluslararası dosyaları görüştü.

Suriye Cumhurbaşkanı Esad, işgale karşı her türlü direnişin temel bir ilke ve stratejik bir tercih olarak kalacağını, özellikle de onlara karşı hoşgörülü olmanın onların saldırganlığını ve vahşetini artıracağından düşmanlarla yüzleşmede doğru yaklaşım olduğunu vurgulayarak, Siyonist varlığın, direnişin kararlılığı karşısında yenilgiye yaklaştıklarında Filistin halkına karşı daha kanlı hale geldiğine dikkat çekdi.

İran Dışişleri Bakanı ise, İran ile Suriye arasındaki ilişkinin sağlam ilkelere, ortak ve samimi çıkarlara dayanması nedeniyle derin ve stratejik kalacağını vurgulayarak, İran’ın ikili ilişkiler geliştirme ve bir yandan iki ülkeye ve diğer yandan bölgenin ülkelerine ve halklarına hizmet etmek için onlara yatırım yapma çabalarını işaret etti.

Bakan Bakiri Kani de merhum iki şehidin yaklaşımının ilişkileri güçlendirmeye devam edeceğini, İran’ın Suriye ile ilişkileri sadece belirli alanlarda stratejik ve sınırsız olarak gördüğünü, komplolarla yüzleşme, bölgenin kalkınması ve halkının refahını sağlama yolunda bölge ülkeleri ve halklarının mücadelesinin devam ettiğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu