İRAN

Cumhurbaşkanı Esad, Devrimin Liderine, Hükümete Ve İran Halkına Başsağlığı Mesajında ​: Bu Acı Olay Ve Büyük Kayıptan Dolayı Derin Üzüntü Ve Sempati Duyuyoruz

Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, kendisi ve Suriye halkı adına, İran İslam Devrimi Lideri Büyük Ayetullah İmam Ali Hameney’e ve İran hükümetine ve halkına Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Amir Abdullahiyan ve yoldaşlarının şehadeti nedeniyle en içten taziyelerini sundu.

Mesajında ​​Cumhurbaşkanı Esad, Suriye’nin İran İslam Cumhuriyeti, merhumların aileleri ve yoldaşlarıyla dayanışmasını vurgulayarak, bu acı olay ve bundan kaynaklanan büyük kayıp nedeniyle derin üzüntü ve taziyelerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Esad ayrıca, Cumhurbaşkanı Reisi’nin işine olan bağlılığının ve sorumluluklarını yerine getirmesinin, kendisini ülkesi için hayati bir projenin açılışını yapmak üzere Doğu Azerbaycan Eyaleti’ne getirdiğini ve görev kefaretinde şehit olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Esad mesajında da, ” Suriye ve İran arasındaki stratejik ilişkilerin her zaman müreffeh kalması için merhum cumhurbaşkanıyla birlikte çalıştık. Bu yolda önemli bir kilometre taşı olarak Suriye ziyaretini, Suriye ve İran halklarının yararına olan her şeyle ilişkileri zenginleştirmek için ortaya koyduğu vizyon ve fikirleri hatırlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu