Cinayet ve KatliamlarGenel

Deyrezzor saldırısında yaralananlar tanık oldukları vahşeti anlattı

Suriye’de 19 Mayıs 2012 sabah saatlerinde Deyrezzor’un Gazi Ayyaş semtinde meydana gelen terör patlamasında yaralanan vatandaşlar; vatanın güvenlik ve istikrarını vurmayı hedefleyen korkakça faaliyetler olarak niteledikleri terör faaliyetlerini şiddetle kınadılar.

Suriye’nin terör saldırılarına karşı direnecek ve mücadele edecek güce sahip olduğuna inandıklarını dile getiren yaralılar; terör faaliyetlerinin ve teröristlerin vatan topraklarındaki köklerinin ve uzantılarının kazınmasını talep ettiler.

Gazi Ayyaş sakinlerinden Besman Hasan el-Hasan; evinde ailesiyle birlikte kahvaltı ettiği sırada büyük bir patlama meydana geldiğini ve evinin bir kısmının yıkılmasına neden olduğunu belirterek patlama sonucu evin yıkılması sırasında evin kolonlarının başına isabet etmesi sonucu yaralandığını dile getirdi.

Aynı kolonla kardeşi Ahmet’in de ayaklarından yaralandığına işaret eden Hasan; bu tarz katliamcı faaliyetlerin başta Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar olmak üzere Suriye’ye karşı düşmanca komplolar kuran devletlerin ürünü olduğunu beyan etti.

Patlamada yaralanan 4 yaşındaki kız çocuğunun babası Kusay Beac; bu faaliyetleri uygulayanlarla birlikte destekleyen ve yakınında duran bütün tarafların önlerinin demir bir yumrukla kesilmesini talep etti.

Terör patlamasının bir diğer kurbanı olan Selva Ayyaş; petrol prenslerinin, masum insanları ve Suriye halkını hedef alan silahlı terör gruplarını desteklemesini kınayarak vatanın yaşadığı bu krizin daha güçlü bir şekilde aşılacağına inandığını beyan etti.

Terör saldırısının yakın tanıklarından ve yaralı Sait Şaban ise Gazi Ayyaş semtinde bulunan Askeri İnşaat Kurumu binasının garajında çalıştığı sırada intiharcı teröristin sürdüğü patlayıcı yüklü bir arabanın sabah saat 9.00 sularında garaja girerek infilak etmesi sonucu birlikte çalıştığı kimi arkadaşlarının şehit düştüğünü kimilerinin de yaralandığını anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı