GenelSuriye Dostları

Direnişci İran halkı asla yaptırımlara teslim olmaz

İran Cumhurbaşkanı, İran karşıtı yaptırımların bu ülke halkının ileriye doğru hareketini engelleyemeyeceğini belirterek “İran halkı yaptırımlara asla teslim olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad dün Norvaç’in yeni Tahran Büyükelçisi Peter Kamprad’ı kabulünde yaptığı konuşmada “İran İslam Cumhuriyetiyle Norveç arasındaki ilişkiler hep iyi bir düzeydeydi ve biz de bu ilişkilerin devam ettirilmesi ve geliştirilmesinden yanayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra “İran’la Norveç petrol ürünleri dahil çeşitli alanlarda ortak ve yapıcı faaliyetlerde bulunabilirler” şeklinde konuştu.

Dr Ahmedinejad konuşmasının bir bölümünde İran halkına karşı uygulanan yaptırımların bu halkın ileriye doğru hareketini engelleyemeyeceğinin altını çizerek “İran halkı yaptırımlara asla teslim olmaz” diye ilave etti.

Norveç’in yeni Tahran Büyükelçisi Kamprad da güven mektubunu sunduktan sonra yaptığı konuşmada, İran’la Norveç’in yüz yıllık geçmişine değinerek “İki ülke arasındaki ilişkilerin çeşitli alanlarda ve özellikle de petrol ve petrol kaynaklarının yeniden kazanılmasına ilişkin teknolojiler alanında geliştirilmesi için birçok kapasite mevcut. Buna göre ben de bu konuda elimden gelen çabayı göstereceğim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı