GenelSuriye Düşmanları

Direniş’den yediği füzelere rağmen akıllanmayan İşgal yönetimi Kudüs’ü yahudileştirmek için gece-gündüz çalışıyor

Filistin Parlamentosu üyesi Muhammed Ebu Tayr, Siyonist işgal yönetiminin Kudüs’ün doğusundaki Silvan beldesinde tünel kazma planının, işgal belediyesinin Mescid-i Aksa’nın çevresini Yahudileştirme projesi çerçevesinde gerçekleşeceğini söyledi.

İşgal yönetimi tarafından Kudüs’ten Ramallah’a sürgün edilen milletvekili Ebu Tayr, bugün (3 Aralık Pazartesi) Quds Press Ajansı’na yaptığı açıklamada, Siyonist işgal yönetiminin ve Kudüs’teki işgal belediyesinin kentin İslami çehresini değiştirmek için gece gündüz çalıştığını ve Yahudileştirme projeleri için tarihi gerçekleri saptırdıklarını bildirdi.

Siyonist işgal yönetiminin Kudüs’ü Yahudileştirmek için gösterdiği tüm bu çabalar karşısında Arapların ve Müslümanların derin bir uykuda olduğunu ifade eden Ebu Tayr, Kudüs halkının direnişinin desteklenmesi gerektiğine dikkat çekerek Arap ve İslam ülkelerinin duyarsız tavrını eleştirdi.

Kudüs milletvekili, “Kudüs, tarihiyle ve eserleriyle sadece Filistinlilere ait bir kent değil. Bilakis Araplara ve Müslümanlara da ait bir kent. Dolayısıyla onu korumak istisnasız herkesin görevidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı