Genel

Doğu Ğuta’dan tahliye edilenler: Terör cehenneminden kurtulduktan sonra gerçek özgürlüğümüzü hissettik

Şam kırsalı Doğu Ğuta’da radikal teröristlerin yıllardır rehine alıp canlı kalkan olarak kullandıkları masum sivil vatandaşları tahliye etme ve onları terör cehenneminden kurtarma çabaları devam ediyor.

Doğu Ğuta’dan sivillerin tahliyesi için temin edilen insani koridorda SANA muhabiri bugün Hammuriye eksenindeki insani koridordan yüzlerce sivil vatandaşın tahliye edildiğini belirtti. Çıkan vatandaşların büyük çoğunluğunun kadın ve çocuklardan ibaret olduklarına dikkat çekerken, ordu birliklerinin bu vatandaşları güvenli bir şekilde Havş Nasri Bölgesine aktardıklarını vurguladı.

Ordu birliklerinin ayrıca Kızılay Örgütü ile tüm bu vatandaşların barınak dahil tüm temel gereksinimlerini temin etme ve onlara kolaylık sağlama amaçlı yoğun çabalar yürüttüklerini ifade eden muhabir; yıllardır yaşadıkları terör cehenneminden uzak güvenli ve istikrarlı bir şekilde normal yaşamlarına dönmeleri için geçici ikamet merkezlerine aktarıldıklarını kaydetti.

Tahliye edilen vatandaşlar SANA’ya yaptıkları açıklamalarda; yıllardır yaşadıkları terör cehenneminden kurtulmaları ardından şu an gerçek özgürlüklerini hissettiklerini vurguladı. Vatandaşlar Doğu Ğuta’da radikal teröristlerin dayatmaya çalıştıkları radikal ideoloji, bulunduğu şiddet, öldürme, gasp ve estirdikleri terörden kurtulmaları ardından ordu birliklerimizin kanatları ardında gerçek istikrar ve güvenliği yüreklerinden hissettiklerini ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı