Genel

Suriye enformasyon bakanı:Teröristler,Han El-Asal katliamının bedelini ağır ödeyecek

Suriye enformasyon bakanı,Suriye’nin teröristlerin Halep’in Han Elasal katliamını karşılıksız bırakmayacağını bildirdi.

Suriye’nin Day Pres sitesinin haberine göre Suriye enformasyon bakanı Ümran El-Zuaybi, Halep’teki Han asal bölgesinde teröristlerin işlediği cinayetle teröristlere mali ve silah yardımlarında bulunan ülkelerin bu hareketinin karşılıksız kalmayacağı ve onların bu cinayetlerden dolayı ağır bedel ödeyeceklerini söyledi.

El-Zuaybi, Suriye televizyonuna yaptığı açıklamada Suriye’nin başkalarının tahmin edemeyeceği derecede düşmanlara karşı iktidar, sabır ve tahammüle sahip olduğunu söyledi.

Suriye enformasyon bakanı,Han asal katliamındaki hedefin Suriye halkı arasında korku oluşturup bu ülkede askeri denklemleri değiştirmek olduğu, özelliklede Suriye ordusunun önemli başarılara imza attığı bir dönemde bunu yaptıklarını belirtti.

Ümran El-Zuabi, Suriye halkının terörle mücadele ettiği dolaysıyla da bu mücadelenin bir takım hasarları olacağına değinerek Suriye’de teröre destek verenlerin çeşitli yöntemlerle köklü değişimler yapmak istedikleri ancak bu değişimin sonunda Suriye halkı ile ordusunun lehine olacağını bilmeleri gerektiğini söyledi.

El-Zaybi,Amerika, Fransa, İngiltere, Suudi Arabistan ile Türkiye’yi Suriye’de teröristlere destek veren başlıca ülkeler olarak niteleyerek terörle mücadele hususundaki uluslar arası yasalar gereğince bu ülkelerin Suriye halkına yönelik cinayetlerin sorumlusu olduğunu belirtti.

Bir Yorum

  1. Suriyeye kar4i yapilan bu cirkin sava$i ki$kirtip finanse edenler elbet bir bu sucun bedelini yargiya hesap vererek ödeyeceklerdir.Türk halki olarak karde$ suriye halkina sava$ sucu i$leyenleri tarih hic bir zaman affetmeyecekdir!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu