Filistin

Emir Abdullahiyan: İran, Filistin halkını desteklemeye devam edecek

İran meclisi başkanı uluslararası işler özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, dün Tahran’da Filistin’in İran büyükelçisi Salah ez-Zevavi ile görüşmesinde, İran’ın Filistin halkını güçlü bir şekilde desteklemeye devam edeceğini söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Emir Abdullahiyan, Amerikan başkanı Trump’ın İran’la askeri bir savaş için  çıkardığı gürültüleri de bir propaganda olarak nitelerken, ‘Amerika, Arabistan ve siyonist rejimin aşırıları, Amerikan başkanını İran’la askeri bir savaşta karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar ama böyle bir şey olmaz” dedi.

Emir Abdullahiyan, Amerika’nın İran aleyhindeki tehditlerinin yalnızca Amerika’nın İran’la müzakere için bir baskı olduğunu söyledi.

Filistin’in İran büyükelçisi Salah ez-Zevavi de sözkonusu görüşmede, İran’ın Filistin halkına desteklerinden dolayı teşekkür ederken, İran’ın Filistin’in en zor dönemlerinde Filistin halkını yalnız bırakmadığını bildirdi.

Ez-Zevavi, Amerika’nın bölgesel siyasetlerinin siyonist İsrail’e yardım olduğunu söyledi.

Filistin büyükelçisi, ‘siyonistlerin Trump’ın hocası oldular ve kendi yayılmacı siyasetlerini gerçekleştirmek istiyorlar ama bölgede direniş onlara karşı güçlü bir şekilde kendini gösterdi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu