Yemen Gerçekleri

Ensarullah: BM, Suudi koalisyonun cinayetlerine ortaktır

Yemen Ensarullah Sözcüsü Muhammed Abdusselam, BM’nin Suudi koalisyonun Yemen’de işlediği cinayetlerine ortak olduğunu belirtti.

Ensarullah Sözcüsü yaptığı açıklamada, BM’nin Yemen’e yönelik kuşatma karşısındaki sessizliğini eleştirdi.

Abdusselam, Sana Uluslararası Havalimanı ve Hudeyde limanına yönelik kuşatmanın sürmesinin BM’nin sessizliği eşliğinde Suudi koalisyonun Yemen milletinin haklarını çiğnemeyi sürdürmesi için zemin sağladığı bir cinayet olduğunu kaydetti.

Öte yandan,Yemen Devrimi Yüksek Komite Başkanı Muhammed Ali el-Husi, sosyal medya hesabı Twitter üzerinde Suudi Arabistan ile müzakere şartını açıkladı.

Arap medyasına göre, Yemen Devrimi Yüksek Komite Başkanı Muhammed Ali el-Husi, sosyal medya hesabı Twitter üzerinde Suudi Arabistan ile müzakere şartını açıkladı.

El Husi’nin paylaşımında, “Suudi koalisyonu, askeri saldırı ve kuşatma devam ederken müzakere etmek istiyor. Askeri saldırganlık ve kuşatma sürdüğü takdirde herhangi bir görüşme yapılamaz. Şimdi onlara şunu söylüyoruz: Barış kapısı açık ve müzakere anahtarı sizin ellerinizde ve denklemin çözümü de belli.” ifadelerine yer verildi.

Yemenli yetkili, Suudilere seslenerek, “Askeri saldırı ve kuşatma ile elde etmek istediğiniz hedefe ulaşmayacaksınız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu