GenelYemen Gerçekleri

Ensarullah: Düşmanlar Yemen’de çıkmaza girdi

Yemen Ensarullah Hareketi lideri Abdulmelik el-Husi dünkü konuşmasında Yemen ordusu ve halkının saldırgan ve işgalcilere karşı kararlılıkla direnişini takdir ederek, düşmanın Yemen savaşında çıkmaza girdiğini belirtti.

Yemen El Mesire haber sitesine göre, Ensarullah lideri dün şehit günü münasebetiyle düzenlenen bir merasimde yaptığı konuşmada, Yemen güçlerinin saldırgan güçlere ve işbirlikçilerine yönelik direnişinin hava, deniz ve karadan olduğunu belirtti.

Abdulmelik el-Husi konuşmasında ayrıca, düşmanın Yemen’de çıkmaza girdikleri ve bu savaşın onlar için çok ağır maliyetinin olduğunu belirterek, Suudi rejiminin Yemen’e tecavüzü ve masum halkı öldürmesi ile birlikte dünyada her zamandan daha çok rezil rüsva olduğunu kaydetti.

Yemen halkının büyük bir kararlılıkla düşmanın karşısında durarak fedakarlıklar gösterdiğini belirten el-Husi, Yemen savaşındaki olaylarda işgalci İsrail rejiminin de rolünün olduğunu, ve Yemen’e saldırıyı onaylayanların masum halkının kanının dökülmesine ortak olduklarını bildirdi.

Ensarullah lideri ayrıca, “biz İsveç barış müzakereleri, hatta daha önceki oturumlarda da barışa hazır olduğumuzu ispat etmiştik” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu