Yemen Gerçekleri

Ensarullah: İngiltere Yemen halkının katledilmesinde ABD’nin ortağıdır

Yemen İnkılabı Yüksek Komitesi Başkanı, İngiltere’yi Yemen halkının katledilmesinde ABD’nin ortağı olarak niteledi.

Yemen İnkılabı Yüksek Komitesi Başkanı Muhammed Ali El-Husi şahsi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İngiltere’nin Sana elçisinin iddialarını reddederek, İngiltere’nin Yemen’in tecavüzcülerinin ortaklarından olduğunu belirtti.

El-Husi açıklamasında Ensarullah’ın “Safer” gemisindeki sızıntıda hiç bir sorumluluğu olmadığını, Yemen halkına yönelik saldırı ve ekonomik muhasaranın direk mütecaviz ülkeler tarafından yapıldığını belirtti.

İngiltere’nin Yemen büyükelçisi Michael Aron, Ensarullah’ı Safer gemisindeki yakıt sızıntısı ve çevreyi kirletmekten sorumlu tutmuştu.

Bilindiği gibi petrol taşıyan Safer gemisi bundan 4 yıl önce El Hadide sahillerine demir atmış ve saldırgan Suudi güçleri Ensarullah güçlerinin gemiyi tamir etmesine izin vermemişti.

Yemen’den ulaşan bir başka haberde ise, UNICEF, Yemenli çocukların çok şiddetli gıda yetersizliğiyle karşı karşıya bulunduğunu bildirdi.

Saldırgan Suudi koalisyonun Yemen’e yönelik muhasara ve savaşın sürmesi sebebiyle ülkede açlık ve salgın hastalıklar her geçen gün artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu