Yemen Gerçekleri

Ensarullah: İran direnişin asıl destekçisidir

Yemen Ensarullah Hareketi Genel Sekreteri yaptığı açıklamasında, İran’ın Filistin direnişi ve Lübnan’ın asıl destekçisi olduğunu belirterek, rahmetli İmam Humeyni tarafından Ramazan ayının son cuma’sının “Dünya Kudüs Günü” olarak belirlenmesinin dahice bir girişim olduğuna vurgu yaptı.

Seyyid Abdulmelik Bedreddin el Husi perşembe akşamı Dünya Kudüs Günü münasebetiyle yaptığı konuşmada, bu yılki Dünya Kudüs Günü yürüyüşlerin bölge ve dünyadaki gelişmeler dikkate alındığında  özel bir öneme sahip olduğunu belirterek, Filistin meselesinin tüm İslam aleminin ortak meselesi olduğuna dikkat çekti.

Ensarullah Genel Sekreteri açıklamasında ayrıca, Müslümanların tutumunun, tehlikeyi onların mukaddesatından defedecek şekilde olması gerektiğine dikkat çekerek, direnişin İsrail tehdidi karşısındaki girişimlerinin devam edeceğini belirtti.

El Husi, Lübnan ve Filistin direnişinin işgalci rejimi kendine meşgul ettiğine işaret ederek, bazı bölge ülkelerinin Filistin meselesini önemsememesi ve zarar vermesinden dolayı, direnişin sözkonusu süreci sürdürdüğünü belirtti.

Dünya Kudüs Günü, bugün dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli etkinliklerle düzenlenecek ve Filistin halkına destek verilecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu