Irak GerçekleriSuriye Düşmanları

Erbil’deki Mossad merkezine saldırıya dair yeni ayrıntılar

İsrail rejiminin gizli servisi Mossad’ın Irak Kürdistan Bölgesi’nin başkenti Erbil’deki merkezine yönelik saldırıyla ilgili olarak basına yeni ayrıntılar yansıdı.

YDH- Iraklı direniş gruplarına yakınlığıyla bilinen Sabereen News telegram kanalı, Irak Kürdistan Bölgesi’nin başkenti Erbil’deki İsrail gizli servisine ait bir merkeze düzenlenen saldırıda 10 kadar kişinin öldüğünü veya yaralandığını bildirdi.

Sabereen News’in güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberde İsrail rejimi gizli servisinin Erbil’deki istihbarat ve özel operasyonlar merkezine yapılan saldırıda öldürülen Mossad ajanlarından üçünün isimlerinin belli olduğu bildirildi.

Habere göre yapılan saldırıda Menhanin Noam,  Akifa (veya Akiva) Ami ve Perez Jakob adlı İsrail istihbarat servisi ajanları öldürüldü.

Söz konusu Mossad ajanların birkaç aydır Irak Kürdistan Bölgesi’nin başkenti Erbil’de faaliyette olduğunu belirten Sabereen News, Mossad’ın Erbil’deki merkezinin mekanı ve faaliyet türüyle ilgili çok net bilgiler bulunduğunu öne sürdü.

Irak Kürdistan Bölgesi: Mossad varlığını yalanlıyoruz

Öte yandan Irak Kürdistan Bölgesi hükümet sözcüsü Cotyar Adil, yayımladığı açıklamada, konuyla ilgili haberleri tekzip ettiklerini açıkladı. 

Kürdistan Bölgesi Hükümet Sözcüsü Adil, “Dün gece birçok basın organı Irak Kürdistan Bölgesi’nde İsrail rejimi gizli servisinin istihbarat ve özel operasyon merkezine saldırı yapıldığını ve saldırıda ölenler ve yaralananlar olduğunu iddia etti. Irak Kürdistan Bölgesi, Mossad’ın istihbarat merkezini barındırmakla ilk defa suçlanmıyor” dedi.

Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, İsrail unsurlarının Kürdistan Bölgesi’nde faaliyette bulunduğuna dair bu tür haberlerin Kürdistan Bölgesi yönetimine komplo düzenlemeye çalışan kimseler tarafından uydurulduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu