Genel

Filistin Geri Dönüş Gençlik Hareketinin startı verildi

Filistin Felaketinin 64. ve Filistin Geri Dönüş Gençlik Hareketinin Kuruluşunun birinci yıldönümü münasebetiyle bugün Şam’ın Kefersusa Kültür Merkezinde düzenlenen törende harekete bağımsız, direnen gençlik hareketi olarak start verildi.

Hareketin Genel Sekreteri Fadi Mellah yaptığı konuşmada, Filistin ulusal topraklarına geri dönüşe, toplumun tüm kesimleriyle birlikte siyasi ve toplumsal güçlerini bir araya getiren Filistin çalışmasına inandıklarını belirtti.

Mellah, harekete direnen Suriye’den start verildiğini bildirerek direniş saflarını birleştirmenin, Filistinli tüm mültecilerin vatana dönüşlerini ve başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kurmayı hedefleyen ulusal kurtuluş aşamasına doğru yönelmenin önemine vurgu yaptı.

Hareketin devrimin ve parçalanmanın rahminden doğduğuna dikkat çeken Mellah, direnen Suriye’ye, Lübnan ve Filistin gruplarına teşekkür etti.

Gazeteci Hüseyin Murtaza ise direnen gençlik adına yaptığı konuşmada, yıllardır Filistin halkı ve davasını hedef alan komploya işaret ederek Filistin evlatlarının saflarını birleştirmesi, Filistin işgalden kurtarılıp halkı topraklarına geri dönene dek mücadelenin sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

Diğer yandan İsrail esaretinden kurtarılan Filistinli İmad Avkal, Filistin halkının verdiği savaşın hak ve kader savaşı olduğunu belirterek yapılan müzakerelerin bu halkın haklarını iade almasına katkıda bulunmadığının, aksine haklarını kaybetmesine yol açtığının altını çizdi.

Avkal, bu bağlamda direniş üslubunu bırakmanın yanlış olduğunu ve Filistin halkının hakları geri almanın tek yolu olan direniş yöntemine yeniden dönmesi gerektiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı